آیت الله تسخیری موفقیت‌های زیادی را در زمینه بیداری اسلامی و آگاه سازی جامعه داشت

حجت‌الاسلام والمسلمین سید علی العلاق اظهار داشت: آیت الله تسخیری پیشگام در عرصه تقریب بود، و عمر خود را در این راه و برای خدا وقف کرد و فعالیت های مختلفی را در عراق در زمینه بیداری اسلامی و آگاه سازی جامعه داشت و معروفیت بسیاری را در این زمینه به دست آورد.

به گزارش حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، حجت‌الاسلام والمسلمین سید علی العلاق، از علمای عراق پیش از ظهر امروز در نشست بین‌المللی بررسی ابعاد شخصیتی و اندیشه‌های آیت‌الله تسخیری که در سازمان فرهنگ برگزار شد، اظهار داشت: آیت الله تسخیری پیشگام در عرصه تقریب بود، و عمر خود را در این راه و برای خدا وقف کرد؛ او شاگرد  مکتب ارزشمند شهید محمد باقر صدر بود و فعالیت های مختلفی را در عراق در زمینه بیداری اسلامی و آگاه سازی جامعه داشت و معروفیت بسیاری را به دست آورد.

وی افزود: آیت الله تسخیری از مکتب امام خمینی(ره)، مکتب فقه، مجاهدت و فداکاری بود و بر ایمان، به آگاهی اسلامی و مجاهدت و تلاش اسلامی و دعوت برای برپایی حکومت اسلامی هم تأکید داشت؛ این دو مدرسه باهم اشترکات زیادی داشتند.

حجت الاسلام العلاق در ادامه سخنانش، افزود: آیت الله تسخیری نتیجه و ثمره ی عملی این دو مکتب جهادگر بزرگ بود، هر دو این مکتب، ثمرات چشمگیری در امت اسلامی داشتند و تمام اینها به خاطر مجاهدت‌های شهید صدر از یک طرف و حضرت امام خمینی(ره) از طرف دیگر، آیت الله تسخیری و همیاران گرامی او با تأثیر گرفتن از این دو مکتب در این مسیر گام برداشتند.

وی در پایان گفت: آیت الله تسخیری بعد از انقلاب به کشور مادری خود، جمهوری اسلامی ایران مهاجرت کرد و در نهاد های مختلف اسلامی فعالیت های بسزایی داشت و تلاش خود را در زمینه وحدت و تقریب ادامه داد و برای تقریب و همبستگی اسلامی تلاش می‌کرد.

انتهای پیام/