کشورهای عربی تحت تأثیر تفرقه افکنی آمریکا با فلسطین دشمن شده‌اند

کشورهای عربی تحت تأثیر تفرقه افکنی آمریکا با فلسطین دشمن شده‌اند

به گزارش خبرنگار حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، شیخ احمد قبلان، از علمای برجسته لبنان، عصر چهارشنبه ۹ مهرماه، در وبینار “آیت الله تسخیری، فقیه گفتمان و دنیاگرد و وحدت جو” که به مناسبت چهلمین روز رحلت آیت الله محمدعلی تسخیری در بیروت برگزار شد، با تأکید بر اینکه آیت الله تسخیری تمام توجه خود را معطوف وحدت جهان اسلام کرده بود، تصریح کرد: وحدت فقط به معنای توحید خداوند نیست بلکه به معنای وحدت امت اسلامی است و ما باید به دنبال وحدتی باشیم که بتوانیم در مقابل توطئه های دشمنان ایستادگی کنیم و بر آنها پیروز شویم.

حجت الاسلام قبلان در ادامه افزود: امروز، وحدت یعنی فلسطین و قدس؛ امروز شیطان بزرگ یعنی آمریکا جنگ های بسیاری را در جبهه های اقتصادی، سیاسی و … برپا می کند تا به اهداف خود دست یابد.

وی تأکید کرد: آمریکا در کشورهای مسلمان با ایجاد تفرقه میان مسلمانان تلاش می کند وحدت امت اسلامی را از بین ببرد و به همین منظور درگیری های مذهبی را به راه می اندازد. لذا می بینیم که کشورهای عربی تحت تأثیر این تفرقه، با فلسطین دشمن شده اند و در جبهه آمریکا قرار گرفته اند.

قبلان با تأکید بر اهمیت مسئله وحدت امت اسلامی گفت: سردمدار جبهه حق و پرچمدار وحدت اسلامی، جمهوری اسلامی ایران به رهبری حضرت آیت الله خامنه ای – مد ظله العالی – است که بزرگترین مقاومت را در برابر دشمنان اسلام انجام می دهد. لذا ما نیز نباید از جبهه مقاومت کناره گیری کنیم و با باطل همراه شویم.

وی در پایان تصریح کرد: خداوند از ما خواسته است که امت واحده باشیم تا وعده خود را محقق سازد. بنابراین هرکس با حق باشد پیروز می شود و هرکس از حق دور شود، بازنده خواهد بود.

انتهای پیام/