نقش مهم آیت الله تسخیری در مبارزه با فرقه گرایی در عراق

نقش مهم آیت الله تسخیری در مبارزه با فرقه گرایی در عراق

به گزارش خبرنگار حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، شیخ خالد الملا، رئیس جماعت علمای عراق، عصر چهارشنبه ۹ مهرماه، در وبینار “آیت الله تسخیری، فقیه گفتمان و دنیاگرد و وحدت جو” که به مناسبت چهلمین روز رحلت آیت الله محمدعلی تسخیری در بیروت برگزار شد، با بیان اینکه آیت الله تسخیری عالم، عابد، زاهد، عارف، مهربان، رقیق القلب و… بود، گفت: مهمترین ویژگی آیت الله تسخیری این بود که ایشان شخصیتی وحدت گرا بود و طرح وحدت گرایانه خود را که همسو با اندیشه های امام راحل (ره)، رهبر معظم انقلاب اسلامی و شیخ شلتوت بود، به اجرا درآورد.

وی افزود: ایشان نهایت تلاش خود را با وجود بیماری انجام می داد و در ایجاد وحدت بین افراد بسیار تلاش می کرد. در زمانی که ما صدای فتنه را از هر سو به سمت عراق می شنیدیم، آیت الله تسخیری نقش پیشگامانه ای در این زمینه داشت و از سوی مرجعیت و رهبر معظم جمهوری اسلامی ایران نیز حمایت می شد.

خالد الملا ادامه داد: موضع او نسبت به اشغالگری مناطق سنی نشین عراق نیز بسیار اهمیت دارد. زیرا که چشمان او برای اهل سنت مناطقی که تحت اشغال داعش قرار گرفته بودند همواره گریان بود و دائماً از ما درباره جزئیات این اشغالگری و حملاتی که به مراکز دینی و آموزشی اهل سنت می شد، می پرسید و این مسائل را همواره پیگیری می کرد.

وی در پایان تأکید کرد: آیت الله تسخیری تأثیر بزرگی در وحدت امت اسلامی داشت؛ لذا ما باید برای آرامش روح پاک ایشان و صبر برای خانواده و دوستداران ایشان دعا کنیم.

انتهای خبر/