معتوق بیان داشت: حرکت اسلامی در کویت مدیون آیت‌الله تسخیری است

معتوق با اشاره به یک دوره مهاجرت آیت الله تسخیری به کویت اظهار کرد: نباید نقش تربیتی آیت الله تسخیری در کویت را فراموش کنیم، او پس از هجرت از عراق ابتدا به کویت رفت، حرکت اسلامی و نسل متدینین در کویت مدیون علامه آصفی و آیت الله تسخیری است.

به گزارش حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، حجت الاسلام والمسلمین شیخ «حسین المعتوق»  عضو کویتی شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(علیهم السلام) در سخنانی در مجلس بزرگداشت عالم مجاهد و زبان گویای اسلام و تشیع علامه آیت الله «محمدعلی تسخیری» که عصر روز دوشنبه سوم شهریور ۱۳۹۹ از سوی مجمع جهانی اهل بیت(علیهم السلام) به صورت حضوری و مجازی برگزار شد با اشاره به تقسیم بندی علما در حوزه اظهار کرد: علما در حوزه علمیه دو گروه هستند، یک گروه تنها به کار علمی و تحصیل و تدریس بسنده می کنند، اما گروه دیگری که اکثریت را تشکیل نمی دهند، برای تحقق اهداف اسلام تلاش می کنند، عالمانی همچون امام خمینی(ره) و شهید صدر اهداف انبیاء را محقق کردند.

وی ادامه داد: شهید صدر فرمود که حال من مهم نیست، مهم امام خمینی(ره) است، شهید صدر پس از شنیدن خبر پیروزی انقلاب اسلامی دست هایش را رو به آسمان برده و گفته بود که رویای انبیا تحقق پیدا کرد.

عضو کویتی شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(علیهم السلام) افزود: شهید صدر یک مرجع برجسته بود، اما به شاگردانش در ایران گفت که نه مرجعیت من، بلکه مرجعیت امام خمینی(ره) را در جامعه ایران ترویج کنید، آیت الله تسخیری امتدادی برای شهید صدر بود، او وظیفه بیان چهره حقیقی مدرسه اهل بیت(علیهم السلام) را در عالم بر عهده داشت و در کنفرانس های مختلف حضور پیدا می کرد و با عمق علمی به معرفی این مدرسه می پرداخت.

معتوق با اشاره به جایگاه علمی آیت الله تسخیری اظهار کرد: این عالم برجسته در چنان جایگاه علمی قرار داشت که کسی یارای مقابله با او را در کنفرانس ها نداشت و دیگران توان پاسخگویی به نظرات علمی او را نداشتند.

وی افزود: علمای مصلحی همچون آیت الله تسخیری به موج توهین ها توجه نداشتند، متاسفانه در شرایط فعلی شاهد هستیم که برخی به دنبال مشوه کردن چهره مدرسه اهل بیت(علیهم السلام) و شعائر حسینی هستند.

معتوق با اشاره به یک دوره مهاجرت آیت الله تخسیری به کویت اظهار کرد: نباید نقش تربیتی آیت الله تسخیری در کویت را فراموش کنیم، او پس از هجرت از عراق ابتدا به کویت رفت، حرکت اسلامی و نسل متدینین در کویت مدیون علامه آصفی و آیت الله تسخیری است، علامه آصفی یک نسل از متدینین را در کویت به وجود آورد که طرفدار امام خمینی(ره) بودند و اعزام اولین هیئت از کویت به پاریس برای دیدار با امام خمینی(ره) با تلاش علامه آصفی بود.