فقدان آیت‌الله تسخیری ضایعه‌ای جبران ناپذیر برای جهان اسلام است

حجت‌الاسلام والمسلمین اسدی،‌ امام جمعه کویته پاکستان در مراسم بزرگداشت آیت‌الله محمدعلی تسخیری در خانه فرهنگ ایران گفت: فقدان اين چهره خدوم و تقریبی ضایعه‌ای جبران ناپذیر برای جهان اسلام است.

به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مراسم ترحیم و بزرگداشت حضرت آیت‌الله محمدعلی تسخیری با حضور علماء شیعی و اهل سنت و دیگر شخصیت‌های فرهنگی، دانشگاهی و ارادتمندان ایشان در محل خانه فرهنگ جمهوري اسلامي ايران در شهر كويته پاكستان برگزار شد.

در ابتداي این مراسم دو تن از برجسته ترین قاریان شهر کویته ابراهیم و حسن علی کاسی به تلاوت قرآن پرداختند و در ادامه،‌ قرآن‌های یک جزء بین شرکت‌کنندگان توزیع شد.

مولانا قاری عبد الرحمن که خاطرات زیادی از سفر آیت‌الله تسخیری در اوايل انقلاب به پاکستان داشتند و با ایشان عکس‌های خاطر انگیز زیادی داشت، به سخنرانی پرداخت.
وي از این عالم ربانی به عنوان یک مبارز واقعی در عرصه‌های  مختلف علمی و اجتماعی و حتی، مبارزاتی ياد كرد و ایشان را از پیروان  واقعی حضرت  امام خمینی(ره) و یاران صدیق مقام معظم رهبری(مدظله العالي) دانست.

مولانا عبد المتین آخوندزاده، ريیس اسبق حزب جماعت اسلامی بلوچستان در سخنان خود، آیت‌الله تسخیری را از دوستان مرحوم قاضی حسین احمد از رهبران اسبق جماعت اسلامی ذکر کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین اسدی، امام جمعه شهر کویته نیز به سابقه آشنایی خود با آیت‌الله تسخیری در نجف اشرف اشاره کرد و رحلت ایشان را ضایعه‌ای بزرگ برای عالم اسلامی دانست.

در پایان مراسم، دفتر یادبودي براي درگذشت آيت‌الله تسخيري توسط بزرگان و علمای شیعی و سنی و دیگر شخصیت‌های حاضر در مراسم امضا شد.

بنابر اعلام این خبر، خانه فرهنگ ایران در کویته به مناسبت ارتحال آیت‌الله تسخیری به همراه کارت دیجیتال تسلیت، زندگینامه ایشان را به اردو ترجمه و از طریق شبکه اجتماعی واتساپ برای شخصیت‌های علمی و فرهنگی ارسال کرد. همچنین در فیسبوک خانه فرهنگ کشورمان، پیام تسلیت مقام معظم رهبری به زبان اردو ترجمه و با تصویری از حضرت آیت‌الله تسخیری، بارگذاری شد.

انتهاي پيام/