تلاش آیت الله تسخیری در موضوع فلسطین و تقریب استثنایی بود

خالد قدومی نماینده جنبش حماس در تهران در گفتگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، گفت:از طرف جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) درگذشت این عالم بزرگوار را به رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران و عموم مردم شریف این کشور تسلیت می گویم.

وی اظهار داشت: مسأله فلسطین از طریق علمای بزرگ همانند شیخ تسخیری،  امت اسلام را به دور هم جمع کرد و پیروزیهایی که این روزها در منطقه شاهد هستیم به خاطر روحیه وحدت و همبستگی است که با تلاش علما به وجود آمده است.

قدومی ادامه داد:آیت الله تسخیری به خاطر مسئله فلسطین به هر منطقه ای می رفت و علی رغم وجود مخالفین در هر جبهه ای که فلسطین بود، حاضر می شد و حقیقت آنچه که دین و وجدانش از او خواسته بود را در مورد فلسطین بیان می کرد.

نمانیده جنبش حماس گفت:متأسفانه ما در این شرایط سختی که امت اسلام با آن مواجه هست چنین عالم بزرگی را از دست دادیم؛ ایشان در موضوع تقریب تلاش و کوشش استتثنایی داشت؛ متواضع بود، علم جلیل ایشان نوع تربیت خاصی برایش به وجود آورده بود و باید گفت، جایشان واقعا خالی است؛ اما در ذهن ما می ماند.

قدومی در پایان گفت: علمایی نظیر آیت الله تسخیری از نظر جسمانی از بین ما  رفته‌اند، اما افکار آنها روشنگرانه باقی می مانند و تضمین استمرار راهشان، به سوی عزت مسلمانان و وحدت امت اسلامی است.

ان شاء الله خداوند ایشان را در زمره صالحین بپذیرد.

گفتگو از: زهرا غلامی