بزرگداشت آیت الله تسخیری در مسکو

در چهلمین روز ارتحال آیت الله محمدعلی تسخیری، جمعی از علما، اندیشمندان و شخصیت‌های سیاسی، فرهنگی و مذهبی ایران و روسیه با برگزاری نشستی به بررسی نقش برجسته آیت الله تسخیری در نزدیکی مذاهب اسلامی و ادیان آسمانی پرداختند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از مسکو، در این نشست که به صورت حضوری و برخط برگزار شد، مقامات سیاسی و فرهنگی و نیز شخصیت‌های برجسته مسلمان و مسیحی دو کشور تاکید کردند: آیت الله تسخیری تمام عمر خود را به تقریب و نزدیکی مذاهب اسلامی و ادیان ابراهیمی صرف کرده و ماندگارترین چهره اتحاد و همدلی جهان اسلام بودند.
«راویل عین الدین» مفتی اعظم و رییس شورای مفتیان روسیه، «الیاس اوماخانوف» معاون شورای فدراسیون روسیه، «متروپلیت فئوفان» اسقف اعظم تاتارستان و رییس کمیته گفتگو‌های اسلام و مسیحیت، «نفیق الله عشیروف» رییس اداره دینی بخش آسیایی روسیه، «دیمیتری سافانوف» دبیر همکاری‌های ادیان روابط خارجی کلیسای ارتدوکس روسیه از جمله میهمانان روسی حاضر در این نشست از راه دور بودند.
حجت الاسلام والمسلمین شهریاری دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی، کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه، ابوذر ابراهیمی ترکمان رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، حجت الاسلام اکبری جدی نماینده، ولی فقیه و رییس مرکز اسلامی مسکو میهمانان ایرانی حاضر در این نشست بودند.

شات لیست:
۱- کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه؛
۲- راویل عین الدین مفتی اعظم و رییس اداره دینی مسلمانان روسیه؛
۳- متروپلیت فئوفان اسقف اعظم تاتارستان و کازان؛
۴- الیاس اوماخانوف معاون شورای فدراسیون روسیه؛
۵- نفیق الله عشیروف رییس بخش آسیایی اداره دینی مسلمانان روسیه.
منبع: خبرگزاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران