با تفرقه میان امت اسلامی نمی‌توان مسجد الاقصی را آزاد کرد

به گزارش خبرنگار حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، شیخ ماهر حمود، دبیرکل اتحادیه جهانی علمای مقاومت، عصر چهارشنبه ۹ مهرماه، در وبینار “آیت الله تسخیری، فقیه گفتمان و دنیاگرد و وحدت جو” که به مناسبت چهلمین روز رحلت آیت الله محمدعلی تسخیری در بیروت برگزار شد، گفت: نفس آیت الله تسخیری، وجودی پاک بود که دیگران را دوست می داشت و به نزدیک کردن انسان ها به یکدیگر علاقه داشت؛ ایشان به بحث درباره مشترکات و کارهایی که مسلمانان را به یکدیگر نزدیک می کند علاقه مند بود.

وی افزود: این مرد بزرگ از نفس خود شروع کرده بود و نفسی داشت که با تفرقه و نفاق مبارزه می کرد. به همین دلیل هرگاه با دیگران صحبت می کرد، سخنان او بر دل دیگران می نشست و همه را اقناع می کرد؛ همه این افعال از نفسی پاک و خواهان تقریب بین مسلمانان سرچشمه می گرفت.

ماهر حمود تأکید کرد: او همواره وفادار به انقلاب اسلامی بود و بهترین کسی بود که می توان از او به عنوان نمونه بارز مقابله با استکبار و ایجاد وحدت میان امت اسلامی در زمینه آزادی فلسطین تعبیر کرد.

وی ادامه داد: هر گروه اسلامی در دوران کنونی که ادعای اسلامی بودن می کند، اگر این اقدامات وحدت گرا را دنبال نکند، باید به اسلامی بودن آن شک کرد. و هر گروهی که نفس ها را پاک نکند به شکلی که آیت الله تسخیری نفس خود را پاک کرد و برای تقریب نفس خود قبل از تقریب نفوس دیگران تلاش کرد، خارج از این دسته است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تغییرات در وجود انسان ها به زودی به وجود خواهد آمد. این تغییرات پیش از آنکه ما وارد مسجد الاقصی شویم باید به وجود آید چرا که ما هیچگاه در حالی که تفرقه در میانمان وجود دارد، نخواهیم توانست مسجد الاقصی را آزاد سازیم. ما به صورت امت واحده اسلامی و در یک مسیر و یک فکر و عقیده واحد، به مسجد الاقصی قدم خواهیم گذاشت.

انتهای پیام/