آیت الله تسخیری چهره ماندگار عرصه ملی و بین المللی بود

زهره الهیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب گفت:آیت الله تسخیری چهره ماندگار نظام و وزنه ای در عرصه ملی و بین المللی بود؛ درگذشت ایشان را خدمت مقام معظم رهبری و بیت مکرم ایشان تسلیت عرض می کنم.

وی اظهار داشت: آیت الله تسخیری به واسطه جایگاه علمی و رویکرد انقلابی که داشتند، هم در داخل یک چهره شاخص و تاثیر گذار بود و هم در عرصه بین الملل پرچم دار وحدت میان مذاهب اسلامی بود و به لحاظ سوابق شاید در عرصه بین الملل بیشتر شناخته شده باشند.

الهیان افزود:آیت الله تسخیری در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و همچنین در مجمع جهانی تقریب تقریب مذاهب اسلامی که با حکم مقام معظم رهبری سالیان سال در آن خدمت کردند، منشاء اثر شدند.

وی ادامه داد: آیت الله تسخیری به عنوان یک فقیه در عرصه بین الملل تنها فقیه شیعه ای بود که در مجمع فقه اسلامی در جده کرسی داشت و این نشان دهنده عمق نفوذ ایشان است و تاثیر گذاری ایشان را در جهان اسلام میرساند؛ خدماتی که ایشان در این حوزه داشتند بر کسی پوشیده نیست.

نماینده مردم تهران گفت: در سفری که همراه آیت الله تسخیری به مشهد مقدس داشتیم، از نزدیک معنویت و نورانیتی خاصی را در ایشان دیدم، نسبت به کارشان دلسوز بودند  و این اواخر با وجود کسالت و مشکلات جسمانی که داشتند، باز هم  فعالیت های خود را تعطیل نکردند و با زحمت و مرارت های فراوان همچنان فعال ماندند؛ چهره و نام ایشان در طول تاریخ انقلاب ماندگار خواهد بود.

انتهای پیام/