آیت الله تسخیری مکتب اهل بیت(ع) را در میان جامعه اسلامی به اجرا درآورد

به گزارش خبرنگار حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، شیخ نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب الله لبنان، عصر چهارشنبه در وبینار “آیت الله تسخیری، فقیه گفتمان و دنیاگرد و وحدت جو” که به مناسبت چهلمین روز رحلت آیت الله محمدعلی تسخیری در بیروت برگزار شد، تأکید کرد: زمانی که از آیت الله تسخیری نام می بریم، او را به عنوان نماد و پرچم اسلام ناب محمدی (ص) در سراسر جهان و نه فقط در جمهوری اسلامی ایران، یاد می کنیم.

وی افزود: این مرد بزرگ که ملت های مختلف او را می شناختند، با ندای اسلام واحد، میان شیعه و سنی وحدت ایجاد می کرد و توانسته بود مکتب اهل بیت (ع) را به دقت در میان امت اسلامی به اجرا درآورد.

شیخ نعیم قاسم ادامه داد: آیت الله تسخیری در جایگاه های متعددی از جمله مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، مجمع جهانی اهل بیت، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و … فعالیت می کرد. اما هیچ یک از مراکزی که در رابطه با تقریب و وحدت اسلامی فعالیت می کند وجود ندارد که نامی از آیت الله تسخیری در آن برده نشود.

وی در پایان دعا کرد که تألیفات، کتب و مقالات ایشان که در راستای وحدت امت اسلامی نگاشته است، در روز قیامت درجات او را بالا ببرد.

انتهای پیام/