آیت الله تسخیری علی رغم بیماری با انرژی کامل راه خود را ادامه می داد

عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب گفت: آیت الله تسخیری علی رغم کسالت و بیماری که داشت با انرژی کامل و تلاش زیاد راه و مسؤولیت خود را همچنان ادامه می دادند و هیچ گاه خستگی به خود راه نمی داد.

مهدی چمران عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب  در گفتگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، پیرامون شخصیت مرحوم آیت الله تسخیری گفت:از طریق شهید چمران با آیت الله تسخیری آشنا شدم و ارتباط داشتم و اولین کسی که ایشان را به من معرفی کرد شهید چمران بود.

وی در ادامه با تشریح بخشی از فعالیت‌های و همچنین جایگاه آیت الله تسخیری گفت:وقتی شخصیت‌های بزرگ دنیا را ترک می کنند، ثلمه ای بر جامعه  وارد می شود و این ثلمه زمانی برای امت اسلام دردناکتر و خیلی عمیقتر و ناراحت کننده تر می شود که مرحوم شخصیتی باشد که می تواند برای تقریب بین مذاهب اسلامی و برای انسجام و اتحاد امت اسلامی تلاش کند.

چمران تصریح کرد: آیت الله تسخیری علی رغم کسالت و بیماری که داشت با انرژی کامل و تلاش زیاد راه و مسؤولیت خود را همچنان ادامه می دادند و هیچ گاه خستگی به خود راه نمی داد.

وی افزود:هیچ وقت سخنرانی کوبنده ایشان در مورد سلمان رشدی که از کشورهای اسلامی در مکه مکرمه  در آنجا جمع شده بودند تا در مورد این موضوع تصمیم بگیرند را فراموش نمی کنم که با عربی خیلی سلیس و محکم و منطقی و  قاطع این بحث را مطرح کردند و برای همه جا افتاد.

ان شاء الله خداوند ایشان را قرین رحمت خود گرداند.

انتهای پیام/