آیت الله تسخیری شخصیتی پربرکت و ممتاز بود

جت الاسلام سید مجتبی میردامادی استاد خارج حوزه علمیه قم و استاد دانشگاه تهران، در گفتگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، گفت:فقدان آیت الله تسخیری واقعا برای جهان اسلام سنگین است و نبود ایشان کاملا احساس می شود و اینکه رهبر معظم انقلاب در مورد ایشان فرمودند، زبان گویای اسلام، حقیقتا همینطور بود.

وی ادامه داد: زمانی به مرحوم آیت الله واعظ زاده گفتم که همه جهان اسلام آیت الله تسخیری را می شناسند؛ ایشان تأیید کرد و گفت، آیت الله تسخیری انصافا زبان گویاست.

میردامادی افزود:همه جای دنیا و به خصوص کشورهای اسلامی که بروید متوجه ارتباط آنها با آیت الله تسخیری خواهید شد؛ ایشان اساسا یک شخصیت ممتاز بود و اگر کسی می‌خاست حقایق جمهوری اسلامی و حوادثی که در آن اتفاق افتاده را به درستی دریافت کند، به مرحوم آیت الله تسخیری مراجعه و با ایشان ارتباط برقرار می کرد.

وی تصریح کرد: تقریبا بلا استثناء تمام کسانی که به خصوص از جهان اسلام وارد ایران می شدند با آیت الله تسخیری ارتباط برقرار می کردند؛ اخلاق حسنه، رفتار بسیار بزرگ منشانه و پیامبر گونه ایشان نسبت به احزاب، گروهها، جمعیت‌ها و مؤسساتی که در اقصی نقاط جهان با آنها ارتباط داشتند، زبانزد بود.

حجت الاسلام افزود: آیت الله تسخیری شخصیت پربرکتی بود و به هرکجا که می رفت تأثیر خود را می گذاشت؛ صندوقی از اسرار و اطلاعات بود و در همه جای دنیا ایشان را به عنوان شخصیتی ممتاز می شناختند.

وی در پایان گفت: کسانی که آیت الله تسخیری تربیت کردند، باید تلاش کنند مسیری که ایشان رفتند و شیوه ای که دنبال کردند را ادامه دهند؛ الان هم حجت الاسلام و المسلمین شهریاری که دبیر کلی مجمع را بر عهده دارند، شخصیتی پخته و مطلع هستند و انشاء الله ایشان و مجموعه تقریب مذاهب بتوانند در ادامه مسیر آیت الله تسخیر موفق عمل کنند.

انتهای پیام/

گفتگو از: زهرا غلامی