آیت الله تسخیری شخصیتی متواضع و جامع الاطراف بود

محمد باقر خرمشاد استاد دانشگاه علامه طباطبایی و رئیس سابق سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، پیرامون فضیلت های زنده یاد آیت الله تسخیری اظهار داشت: آیت الله تسخیری جزء انسان های جامع الاطرافی بودند که مجموعه‌ای از خصلت‌ها و خصوصیت‌های خوب انسانی را که ممکن است، هرکس جدا جدا داشته باشد ایشان یکجا در خود جمع کرده بود، به همین جهت انسان هایی که علاقه مند به جمال معنوی هستند جذب ایشان می‌شدند.

وی افزود: آیت الله تسخیری در حوزه دین، بسیار عالم اما در عین حال بسیار متواضع و فروتن بود و برخوردشان با دیگران بسیار خالصانه و ساده بود.

خرمشاد تصریح کرد: یکی از مواردی که بعد از رحلت آیت الله تسخیری به ذهنم خطور کرد این بود که ما در حدیثی داریم، اگر عالمی از دنیا رود ثلمه‌ای به جهان اسلام وارد می‌شود که پر کردنش سخت است بنابراین اگر بخواهیم مصداق بارز آن حدیث را در دوره خودمان بجوییم ،آیت الله تسخیری است و باید گفت که جای خالی اش به سختی پر خواهد شد.

استاد دانشگاه علامه طباطبایی در پایان گفت:نشستن و هم صحبتی با آیت الله تسخیری از هر جهت لذت بخش بود، کلامشان غنی و روان بود و آرامش و خلوص نیتی که داشتند بسیار الهام بخش بود؛ امیدوارم خداوند متعال روح ایشان را به درجات عالی برساند و با اهل بیت(ع) محشور بفرماید.

گفت‌وگو از: فاطمه جباری

انتهای پیام/