آیت الله تسخیری سرمایه ای کم نظیر برای جهان اسلام بود

حسین انواری عضو شورای مرکزی حزب موتلفه در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، پیرامون فضیلت های زنده یاد آیت الله تسخیری اظهار داشت: آشنایی من با آیت الله تسخیری به اوایل انقلاب برمی‌گردد و یادم است که در همان ایام پیروزی انقلاب یعنی سال ۵۸ که مشرف به حج شده بودم، آیت الله تسخیری جلوی یکی از درب‌های مسجدالنبی شروع به سخنرانی می‌کردند و هیچ ترس و وحشتی نداشتند و هرکس که از آنجا رد می‌شد شیفته صحبت های ایشان می‌شد.

وی ادامه داد: آیت الله تسخیری یکی از شخصیتهای دغدغه مند جهان اسلام بودند و در مورد جهان اسلام ایده‌ها و فکرهای بزرگی را در سرمی‌پروراندند؛ ایشان در مسئله تقریب مذاهب و وحدت بین مسلمانان جزو پیشکسوت ها بودند و کسانی که از نزدیک با وی همکار بودند ( چه اهل سنت و شیعه)  انس خاصی با او داشتند.

انواری تصریح کرد:آیت الله تسخیری در عین سایر ویژگی های شخصیتی شان از صفا و معنویت خاصی هم برخوردار بودند و رفتار بسیار با محبتی با دیگران داشتند.

وی با بیان اینکه فقدان آیت الله تسخیری ضایعه بزرگی برای جهان اسلام ایجاد کرده است، اظهار داشت: متاسفانه تا زمانی که چنین شخصیت‌های جلیل القدری در بینمان حضور دارند، کمتر قدر می‌دانیم و به چشم یک سرمایه بزرگ به آن نگاه نمی‌کنیم و درست زمانی که از دستشان می‌دهیم خلأ این شخصیت ها معلوم می‌شود و تازه متوجه میشویم که چه کسی را از دست داده‌ایم.

انواری اضافه کرد: مرحوم آیت الله تسخیری در تمام دوران خدمت به انقلاب اسلامی شخصیتی بی حاشیه و کم نظیر بودند و فعالیت هایی که به ایشان محول می‌شد را خالصانه و بدون داشتن هیچ توقعی به سرانجام می‌رساندند.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه خاطر نشان کرد: اگر برای هر شخص دیگری محدودیت های جسمی و کسالتی شبیه آیت الله تسخیری رخ می‌داد قطعا گوشه گیر می‌شد اما ایشان با وجود همین محدودیت‌ها همواره روحیه شاداب و اخلاق حسنه خود را چه در باطن چه در ظاهر حفظ می‌کردند و با دل و جان به وظایف خود عمل می‌کردند.

روحشان شاد و یادشان گرامی باد.

انتهای پیام/